вівторок, 6 вересня 2022 р.

Як запобігти пожежі в екосистемах

Лідери учнівського самоврядування просять звернути увагу і не нехтувати ІНФОРМАЦІЄЮ!!!

 Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають непоправного збитку природі та державі. Найбільша кількість пожеж, як правило, припадає на весняно-літній період. Причиною 90% пожеж в природних екосистемах є діяльність людини. У вихідні і святкові дні ліс відвідує велика кількість громадян, що призводить до різкого зростання джерел вогню. Причинами численних пожеж у природних екосистемах є необережне поводження з вогнем дітей та дорослих, спалювання сміття поблизу житлових будинків і на території, прилеглій до лісових масивів, іскри з вихлопних труб автотранспорту, блискавки, самозаймання промасленого обтирального матеріалу, ефект фокусування сонячних променів на склі та консервних бляшанках, залишених людьми на природі.

    Шановні громадяни! Дотримуйтесь наступних правил пожежної безпеки:

не кидайте сірників, що горять і недопалків;

розпалюйте вогнище тільки на очищеному до шару ґрунту майданчику;

покидаючи місце відпочинку, загасіть вогнище водою або закидайте землею до повного припинення горіння або тління;

пожежу, що починається, загасіть водою або закидайте землею.

    Тому, обов’язково, дотримуйтесь правил пожежної безпеки, не наражайте себе на небезпеку.Якщо ж виникла надзвичайна ситуація або пожежа – негайно телефонуйте за номером „101”!


❗ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПОЖЕЖ В ПРИРОДНИХ ЕКОСИСТЕМАХ ⚠

🟡З метою попередження пожеж у природних екосистемах та забезпечення пожежної безпеки доводимо до відома громадськості інформацію про посилення відповідальності за спалювання сухої рослинності та інших злочинів, що забруднюють повітря, знищують рослинний світ.

🔴17 квітня 2020 року вступив в дію Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу».

Згідно з яким:

🔸забруднення повітря речовинами, відходами або іншими матеріалами промислового чи іншого виробництва внаслідок порушення спеціальних правил карається штрафом від 30 600 до 61 200 гривень або обмеженням волі до 3 років (ст. 241 Кримінального кодексу України);
🔹знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом карається штрафом від 91 800 до 153 000 гривень або обмеження волі від 2 до 5 років (ст. 245 Кримінального кодексу України);
🔸випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах карається штрафами від 3 060 до 6 120 гривень (ст. 77' Кодексу України про адміністративні правопорушення).

🛑Випалювання сухої рослинності має згубний вплив на стан навколишнього природного середовища, адже призводить до руйнування екосистеми (знищення рослин, комах, птахів та тварин), забруднення атмосферного повітря, погіршення якості ґрунту. Найбільша кількість пожеж, як правило, припадає на весняно-літній період.

📣Наголошуємо, що самовільні підпали зменшують біорізноманіття та порушують природну рівновагу. 
Саме тому, зважаючи на збільшення кількості загорянь у природних екосистемах та на відкритих територіях, закликаємо громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки.

Районний сектор ГУ ДСНС України у Хмельницькій області.

Немає коментарів:

Дописати коментар